fbpx


Dr. Halit Furkan Sarı

Konya TMS & Depresyon & Psikiyatri & Ruhsal Hastalık Tedavileri

Psikiyatrik Hastalıklar Nelerdir?

Psikiyatrik hastalıklar, insanların ruh sağlığında görülen bozuklukların bıraktığı derin etkiler sonrasında şekillenen hastalıklar olarak kabul edilir. Çevresel faktörler ve insanların iç dünyasında yaşadıkları durumlardan kaynaklı olarak ortaya çıkan psikiyatrik hastalıklar mutlaka tedavi edilmesi gereken durumlardır. Erken teşhis ve tedaviye başlanması hastaların genel sağlık durumlarını etkilerken hasta yakınları için de oldukça önemli olur.

Hastalığın belirlenmesi aşamasında bütün yaşam koşulları ve kişilik özellikleri alınarak değerlendirmeler yapılır. Özellikle psikolojik açıdan hassas olan hastanın çok da rahatsız edilmeden tedavi edilmesi başarıya giden yolu etkileyecektir. Dr. Halit Furkan Sarı’nın bilgi birikimi ve tecrübesi ile karşılaşılan psikolojik sorunları ortadan kaldırabilirken tedavide daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Psikiyatrik Hastalıklar ve Çeşitleri Nelerdir?

Psikiyatrik problemler; insanların farklı yaşam standartlarına sahip olması ve çevresel etkenlere değişik şekillerde maruz kalmaları nedeni ile birbirinden ayrılabilmektedir. Bu nedenle psikolojik olarak sorun yaşayan her hastanın aynı durumdan mustarip olmadığı açıkken bu teşhisin uzmanlar tarafından konması gerekir. Siz veya yakınlarınızda bir psikolojik problem olduğunu düşünüyorsanız Dr. Halit Furkan Sarı ile problemlerinizi çözmeye odaklanabilirsiniz.

Depresyon Nedir?

Psikiyatrik hastalıklar dendiğinde akla gelen ilk seçeneklerden biri olan depresyon; insan duygu, davranış ve düşüncelerinde olumsuzluklara neden olan bir hastalıktır. Sürekli olarak olumsuz düşüncenin hâkim olması nedeni ile genel bir mutsuzluk haline bürünen insanların yaşadığı bu problemin psikolojik sorunların yanı sıra bazı fiziksel rahatsızlıklara da neden olabildiği açıktır. Teşhis ve tedavide erken davranılması hastanın iyileşme sürecini olumlu anlamda etkiler. Tedaviyi gerçekleştirecek olan doktorun bilgi birikimi de bu hastalığın olumlu bir şekilde tedavi edilmesine etki eder.

Obsesif – Kompulsif Bozukluk Nedir?

Bireylerin günlük yaşamın rutin işlerini veya sık sık yaptıkları eylemleri tekraren yapmak zorunda hissettikleri hastalığa obsesif kompulsif bozukluk adı verilir. Tıp literatüründe bir çeşit aksiyete bozukluğu olarak da kabul edilen bu problemin süreklilik arz etmesi yaşam kalitesinde düşüşe neden olur. Özellikle mutsuz bir ruh haline bürünülmesine neden olan obsesif kompulsif bozukluk sadece bireyi değil çevresini de olumsuz etkiler. Bu hastalığın ciddi bir ‘takıntı’ durumu olması nedeni ile uzman doktorlarca tedavi edilmesi daha başarılı sonuçlar alınmasına katkı sağlayacaktır.

Panik Atak Nedir?

Herhangi bir neden olmaksızın korku, panik ve telaş halinin ortaya çıkması ile görülen bu hastalığın nöbetler şeklinde ortaya çıktığı bilinir. Oldukça yaygın hastalıklardan bir tanesi olan panik atakların yarım saat ile bir saat arasında sürmesi insanların yaşam konforunu çok olumsuz şekilde etkiler. Belirtileri terleme, ölüm korkusu, göğüs ağrısı ve nefes darlığı gibi durumlar olan bu hastalığın hem ilaç hem de bilişsel olarak tedavi edilebilmesi mümkündür.

Bipolar Bozukluk Nedir?

İki farklı ruh hali arasında git geller yaşayan ve bu durumun sürekli şekilde tekrar eden bu hastalığın olumsuz düşünceler ve içine kapanıklık olarak görülmesi de muhtemeldir. Hastalığın teşhis edilebilmesinde psikiyatrik hastalıklar konusunda uzmanlaşmış doktorlardan destek alınması şarttır. Dr. Halit Furkan Sarı, bu alanda uzmanlaşmış bir doktor olmasının da verdiği birikim ile bipolar bozukluklara karşı etkin çözümler sunar. Siz de bu hastalık ve diğer psikiyatrik problemlerden mustaripseniz hemen bir randevu oluşturabilirsiniz.

Tamamlayıcı ve Destek Tedavisi Uyguladığımız Psikiyatri Hastalıkları

  • Anksiyete
  • Stres Bozuklukları
  • Depresyon
  • Panik atak
  • Uyku Bozuklukları
  • Bağımlılıklar
Anksiyete
Stres Bozuklukları
Depresyon
Panik atak
Uyku Bozuklukları
Bağımlılıklar
logobeyaz

Geleneksel bilgileri modern yaklaşımlar ile harmanlayarak şifayı hastalara ulaştırma tutkusuyla, bütüncül tıp alanında en güncel tedavileri uygulama vizyonuyla, ilim, bilim ve hikmet değerleri ile çalışıyoruz.

Bizi Takip Edin

         

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

© Copyright 2020. Tüm hakları saklıdır.

Randevu Al