fbpx


Dr. Halit Furkan Sarı

Konya Migren Tedavisi Doktoru ve Fiyatları

Konya Migren Tedavisi ile ilgili bilgiler

Konya Migren Tedavisinde semptomları durdurmak ve gelecekteki atakları önlemek ilk amaçtır. Birçok ilaç migren tedavisi için yapılmıştır. Migrene karşı savaşmak için kullanılan ilaçlar iki geniş kategoriye ayrılır: ağrı kesici ilaçlar ve önleyici ilaçlar. Tedavi seçenekleriniz, baş ağrılarınızın sıklığına ve şiddetine, baş ağrılarınızla birlikte mide bulantısı ve kusma olup olmadığına, baş ağrılarınızın denli baskıcı olduğuna ve sahip olduğunuz diğer tıbbi durumlara bağlıdır.

Migren tedavisi söz konusu olduğunda kaybedecek zaman yok. İlaçları ne kadar erken alırsanız, migren ağrınızı hafifletmede o kadar etkili olacaktır.

Ancak herhangi bir eski ağrı kesici veya ev ilacı almayın! Spesifik migren semptomlarınız için doğru olana ihtiyacınız var.Ve o zaman bile,bilmeniz gereken bazı şeyler var:

Kafein, aspirin ve asetaminofeni (Excedrin Migren) birleştiren migren giderici ilaçlar yardımcı olabilir, ancak genellikle yalnızca hafif migren ağrısına karşı.

Triptanlar — Sumatriptan (Imitrex), almotriptan (Axert), eletriptan (Relpax), frovatriptan (Frova), naratriptan (Amerge), rizatriptan (Maxalt) zolmitriptan (Zomig) gibi reçeteli ilaçlar migreni tedavi etmek için kullanılır çünkü bunlar migrende ağrı yollarını bloke eder.Hap veya iğne olarak alınır.Konya migren tedavisinde sizlere önce migren tespiti ardından uygun tedavi yöntemi sunulur.

Düzenli olarak migren baş ağrılarıyla mücadele ediyorsanız, muhtemelen ağrıyı hafifletmek için her türlü ilacı denemişsinizdir.Ama size migren baş ağrıları için diğer tüm ilaçlardan daha etkili olan yeni bir tedaviden bahsetsek?

Lasmiditan (Reyvow). Yeni oral tablet ,auralı veya aurasız migrenin tedavisi için onaylanmıştır. İlaç deneme laborotuvarlarında,lasmiditan baş ağrısı ağrısını önemli ölçüde iyileştirmiştir. Lasmiditan yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Buna ek olarak baş dönmesine neden olabilir,bu nedenle onu alan kişilerin en az sekiz saat araç veya makine kullanmamaları tavsiye edilir. Sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı açısından bu çok önemlidir.

Ubrogepant (Ubrelvy). Bu oral kalsitonin genine bağlı peptit reseptörü antagonisti, yetişkinlerde auralı veya aurasız akut migrenin tedavisinde kullanılmak için onaylanmıştır. Konya migren tedavisi için onaylanan bu türden ilk ilaçtır. İlaç denemelerinde ubrogepant, aldıktan iki saat sonra ağrı ve mide bulantısı, ışığa ve sese duyarlılık gibi diğer migren semptomlarını hafifletmede plasebodan daha etkiliydi.

logobeyaz

Geleneksel bilgileri modern yaklaşımlar ile harmanlayarak şifayı hastalara ulaştırma tutkusuyla, bütüncül tıp alanında en güncel tedavileri uygulama vizyonuyla, ilim, bilim ve hikmet değerleri ile çalışıyoruz.

Bizi Takip Edin

         

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

© Copyright 2020. Tüm hakları saklıdır.

Randevu Al