fbpx


Dr. Halit Furkan Sarı

Konya Alerji Tedavisi Doktoru ve Fiyatları

Konya Alerji Tedavisi ile ilgili bilgiler

Nefes almakta güçlük çekiyorsanız veya astım semptomlarınız şiddetliyse, sağlık uzmanınız size Konya’da alerji testi yapabilir. Konya Alerji Tedavisi ile, alerji şikayetlerinizden hızlıca kurtulabilirsiniz.

Cilt testi: Cildiniz, yaygın alerjenlerde bulunan az miktarda proteinle delinecektir. Alerjiniz varsa, cildinizdeki test yerinde muhtemelen kabarık bir çıkıntı (kovan) geliştirirsiniz.

Kan testi: Yaygın olarak radyoallergosorbent testi (RAST) veya ImmunoCAP testi olarak adlandırılan spesifik IgE (sIgE) kan testi, kan dolaşımınızda bulunan immünoglobulin E (IgE) antikorları da olarak  bilinen alerjiye neden olan antikorların miktarının ölçülmesini sağlar. Bir kan örneği, olası alerjenlere duyarlılık kanıtı için test edilebileceği bir tıbbi laboratuvara gönderilir.

Alerjiler gerçekten hayatınızın önüne geçebilir. Soğuk algınlığınız varmış gibi hissetmenize neden olabilirler, ancak herhangi bir faydası yoktur!

Ama merak etmeyin, yardımcı olabilecek pek çok tedavi var. Şiddetli bir alerjiniz olsa bile, rahatlamak için tonlarca seçenek vardır.

Alerjenden kaçınma, alerjik reaksiyonları önlemede ve semptomları azaltmada en önemli adımlardan biridir. Sağlayıcınız, alerji tetikleyicilerinizi belirlemek ve bunlardan kaçınmak için adımlar atmanıza yardım edecektir. Bu genelde alerjik reaksiyonları önceden fark etmede ve semptomların azaltılmasında en önemli adımdır.

İlaçlar, alerjisi olan kişiler için başka bir seçenektir. Alerjinize bağlı olarak, ilaçlar bağışıklık sistemi reaksiyonunuzu azaltmaya ve semptomları hafifletmeye yardımcı olabilir. Sağlayıcınız hap veya sıvı, burun spreyi veya göz damlası şeklinde reçetesiz veya reçeteli ilaçlar önerebilir.

İmmünoterapi, şiddetli alerjisi olan veya alerjisi diğer tedavilerle tamamen geçmeyen kişiler için başka bir tedavi seçeneğidir. Bu tedavi, belirli bir süre boyunca (genellikle birkaç yıl içinde verilir) bir dizi saflaştırılmış alerjen özü enjeksiyonunu içerir. Başka bir immünoterapi şekli, eriyene kadar dilin altına (dil altı) yerleştirilen bir tablettir. Dil altı ilaçları da bazı polen alerjilerini tedavi etmek için kullanılır.

Toz akarları veya evcil hayvan kepeği gibi ev alerjenlerine alerjiniz varsa, nevresimleri ve doldurulmuş oyuncakları sıcak suda sık sık yıkamayı, nemi düşük tutmayı ve yüksek verimli partikül hava (HEPA) filtresi gibi ince bir filtreye sahip bir elektrikli süpürgeyi düzenli olarak kullanmayı deneyin. Bu ve benzeri örnekler en azından gün içerisinde ki tepkimelerinizi azaltacaktır.

logobeyaz

Geleneksel bilgileri modern yaklaşımlar ile harmanlayarak şifayı hastalara ulaştırma tutkusuyla, bütüncül tıp alanında en güncel tedavileri uygulama vizyonuyla, ilim, bilim ve hikmet değerleri ile çalışıyoruz.

Bizi Takip Edin

         

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

© Copyright 2020. Tüm hakları saklıdır.

Randevu Al