fbpx


Dr. Halit Furkan Sarı

GLUTATYON TEDAVİSİ

Glutatyon Tedavisi Nedir?

Glutatyon; bir tedavi adından ziyade insan vücudunda bulunan ve hücrelerin işlevselliği açısından kritik rollere sahip bir antioksidandır.

Antioksidanların anası/Süper kahraman/Patron antioksidan olarak isimlendirilmektedir

Kritik roller açısından hastalığın ve sağlığın en önemli moleküllerinden biridir diyebiliriz

Serbest radikaller bilindiği gibi elektron açlığı çeken, dokulardan özellikle de hücre

zarından ve DNA’dan elektron hırsızlığı yaparak, dokularımıza hücrelerimize ve

DNA’mıza saldırırlar. Glutatyon konuşabilse çok güçlü bir fedai olarak

“hayır, o yapıların elektronunu alma benim elektronumu al” der

Böylece hücrelerimizi yıkımdan korumuş olur

İnsan vücudunda görülen çok çeşitli problemlerin tedavi edilmesine yönelik kesin çözümler sunan glutatyon tedavisi ile siz de vücudunuzun daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı çözüm sunmadan otizm tedavisine kadar çok çeşitli etkileri olan bu antioksidanın önemli hastalıklara çözüm olabileceği ifade edilir. Dr. Halit Furkan Sarı öncülüğünde başvuracağınız bu tedavi ile sağlıklı yarınlar çok yakın!

Glutatyon Hangi Rollere Sahiptir?

İnsan vücudunda bulunan hücrelerin hemen hepsinde yer alan bu antioksidanın insan vücudunda çok çeşitli görevler üstlendiği açıktır. Vücudunuzda ne tür etkiler ortaya çıkardığı ile alakalı konuya değinmeden önce glutatyonun hangi rolleri üstlendiğini şu şekilde ifade edebiliriz;

  • DNA üretimi ve protein ile hücrelerin yapı taşlarının oluşturulması,
  • Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi,
  • Sperm hücre oluşumunun sağlanması,
  • Serbest radikal olarak bilinen yapıların parçalanması,
  • Enzimlerin işlevlerini yerine getirmesinin sağlanması,
  • Beyinde cıva birikmesine engel olunması,
  • Karaciğer ve safra kesesinde yağlanmanın önlenmesi,
  • Programlı hücre ölümünün desteklenmesi.

İnsan yaşamının sağlıklı bir şekilde sürdürülmesine yardımcı olan glutatyon ile tedavi olmak oldukça başarılı sonuçlar sunar.

Glutatyon Tedavisi Hangi Hastalıklar için Uygulanabilir?

Vücudun her noktasında bulunan glutatyonun güçlü bir antioksidan olması çeşitli hastalıklara karşı tercih edilebilmesini mümkün kılar. Özellikle karaciğer hastalığı gibi ciddi sorunların tedavisinde de tercih edilebilen glutatyon tedavisi ile ilgili bütün detayları sizler için sıraladık!

Karaciğer Hastalıkları

Hepatit ve alkol nedeni ile zarar görmüş karaciğerin hücre yapıları sağlıklı değildir. Yapılan klinik araştırmalardan elde edilen verilere göre glutatyon tedavisi olumlu sonuçlar ortaya çıkarır. Siz de karaciğer yağlanması ve karaciğer tahribatından mustaripseniz Dr. Halit Furkan Sarı gözetiminde etkin bir tedavi süreci yaşayabilirsiniz.

İnsülin Direnci

İnsülin direnci diyabet hastalığı ile uğraşmak durumunda kalanların en büyük sorunudur. İnsülin direncinin glutatyon seviyesinin yükseltilmesi sayesinde ortadan kaldırılacağına yönelik klinik çalışmalar yapılmıştır. Bu anlamda insülin direncini ortadan kaldırmayı hedefliyorsanız Dr. Halit Furkan Sarı ile bu tedaviye mutlaka başvurmalısınız.

Otizm

Otizmli çocuklar üzerinde gerçekleştirilen klinik çalışmalarda glutatyon seviyesinin otizmli olmayan çocuklara nazaran daha düşük olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle otizm tedavisi için glutatyonun kullanılması oldukça başarılı sonuçlar verecektir.

Anti-Aging (Yaşlanma Karşıtı)

Yaşlanmaya karşı çözümler arayan hastaların nasıl bir yöntem izleyeceği ile alakalı akla ilk gelen seçenek glutatyon takviyesi olacaktır. Siz de yaşlanmaya karşı kesin çözümler arıyorsanız glutatyon tedavisi ile başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Yenilikçi ve klişelerden uzak tedavi yöntemleri ile hastalıklarınıza çözüm sunan uzman doktorumuz ile artık hastalıklar canınızı sıkamayacak. Gerek tıp alanındaki eğitimi gerekse de tecrübesi ile bütüncül tıp anlayışını çalışmalarına yansıtan Dr. Halit Furkan Sarı’nın etkin çözümlerinden yararlanabilmek adına hemen randevu oluşturabilirsiniz. Özellikle glutatyon tedavisi için zaman kaybetmemenizi öneriyoruz.

logobeyaz

Geleneksel bilgileri modern yaklaşımlar ile harmanlayarak şifayı hastalara ulaştırma tutkusuyla, bütüncül tıp alanında en güncel tedavileri uygulama vizyonuyla, ilim, bilim ve hikmet değerleri ile çalışıyoruz.

Bizi Takip Edin

         

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

© Copyright 2020. Tüm hakları saklıdır.

Randevu Al